Sürekli Form Fatura Baskı Merkezine Hoş Geldiniz

Ucuz Tahsilat Makbuzu İmalatı

tahsilat makbuzu

Firmaların müşterilerine verdikleri hizmet sonucu parayı ödediklerine dair düzenlenen belgeye Tahsilat makbuzu denir. Aslı parayı ödeyen müşteriye verilen ve Tahsilat makbuzu diğer sureti hizmet veren firmada kalır. Ödemeler elden yapılması dolayısı ile Tahsilat makbuzu kesilir. Banka yolu ile yapılan havale ve eft işlemlerinde ya da kredi kartı ödemeleri için Tahsilat makbuzu kesilmesine gerek duyulmaz.

Tahsilât makbuzu üzerinde belli başlı bazı bilgilerin bulunması gerekir. Tahsilat makbuzu kesen firmaya ait şirketin tam unvanı adresi ve telefon bilgilerinin yer alması gerekir. Tahsilat makbuzu kesiminde ödemenin yapılmış olduğu tarih bölümüne hizmetin alınıp paranın ödendiği tarih yazılır.

Diğer en önemli seçenek Tahsilat makbuzu üzerinde bulunması gereken bilgi ödemeyi yapan kişi ya da kuruluşun bilgisinin olması önemlidir. Yapılan para tutarı Tahsilat makbuzu üzerinde hem rakam hem de sayı şeklinde yazılır.

Tahsilat makbuzu üzerinde parayı teslim alanın adı soyadı ve imzası atıldıktan sonra ödemeyi yapan kişi ya da firmaya makbuzun aslı diğer bir örneği ise hizmeti veren ve parayı alan firmada kalır.

Tahsilât makbuzu üzerinde bir seri numarası olabilir böylelikle sürekli form şeklinde basım yapılmaktadır. Ciltler halinde kullanılabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Print

Fason Baskı Merkezi

Ajanslar veya Freelance çalışanlar için özel fason baskı hizmeti ve fiyatlandırma yapmaktayız...

Memnun Müşteriler

Hizmetlerimizden faydalanmış müşterilerimizin büyük çoğunluğu bizi tercih etmeye devam ediyor...